Kolejne udane "Szkolenie Domowych Wędzarzy i Masarzy dla działalności MOL i RHD" odbyło się w dniach 26-27 października 2021 roku w niezwykle gościnnej Winnicy Nawrot w Mechelnikach. Warsztaty zostały zorganizowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Grilla i BBQ i Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy RP.
Głównym celem warsztatów było pozyskanie wiedzy dotyczącej marynowania i obróbek termicznych wołowiny różnymi metodami mającymi na celu pozyskania wiedzy do uzyskania Licencji i Certyfikatu Kucharze grilla i barbecue. Warsztaty i szkolenia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów z zakresu obróbki termicznej produktów. Zajęcia prowadzili doświadczeni specjaliści:
- Jacek Kucharski – Lekarz Weterynarii – (podczas warsztatów prowadził zajęcia z bezpieczeństwo i higiena ( HACAP ) zagrożenia powstałe w wyniku stosowania drewna jako źródła temperatury);
- Mariusz Nowicki – Właściciel Akademii Kulinarnej Mariusza Nowickiego – pokazy kulinarne Kuchni Świata, Szkolenia Kulinarne w Szkołach Gastronomicznych - (podczas warsztatów prowadził zajęcia z zakresu marynowania i peklowania mięsa wołowego oraz obróbka termiczna mięsa wołowego różnymi technikami);
- Leszek Kosarzecki – Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Założyciel Akademii Grilla i BBQ, Wędzenia oraz Masarstwa Tradycyjnego. Certyfikowany Juror Grilla i BBQ - KCBS z siedzibą w Kansas USA (Certified Barbecue Judge nr. #10401). Promocja polskich produktów rolno – spożywczych w Polsce i na Świecie (w ramach programu Europa Smakuje / FLAVORS of EUROPE jakość i tradycja – (podczas warsztatów prowadził zajęcia z zakresu przygotowanie wołowiny do wędzenia, obróbka termiczna różnymi metodami – wędzenie na zimno, na ciepło, metodą na gorąco, logistyka obsługi masowych imprez).
Praca przy grillach Smoker - Zdrowe grillowanie to sama przyjemność mimo wietrznych warunków, bo przecież to klif w Mechelinkach.
Tematem przewodnim szkolenia była wołowina. Najsmaczniejsze elementy pojawiły się na rusztach, a były to polędwica, ozory, mostek, żebra.
Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. W warsztatach uczestniczyli: Rolnicy - Hodowcy, Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły Gastronomiczne, Technika Przemysłu Spożywczego, Producenci - Przetwórcy branży mięsnej, Kucharze, Twórcy produktu Tradycyjnego.
Szkolenie przygotowało Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP
Program sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.